Oczyszczanie

W dzisiejszych czasach istotnym problemem zdrowotnym są toksyny. Przedostają się one do naszych organizmów na kilka sposobów.

Przede wszystkim źródłem szkodliwych substancji jest pożywienie. O ile nie mamy do czynienia ze sprawdzonymi produktami rolnictwa ekologicznego, możemy być pewni, że wraz z pokarmem przyjmujemy spore dawki metali ciężkich i innych substancji chemicznych, używanych przy uprawie roślin i hodowli zwierząt. Nie bez znaczenia jest również przebywanie w środowisku zanieczyszczonym produktami spalania. Dodatkowo zatruwamy nasze ciała stosując używki, takie jak alkohol i papierosy oraz przyjmując, często zbyt pochopnie, różnego rodzaju leki. Mimo że medycyna jest dziedziną bardzo rozwiniętą, ciągle jesteśmy narażeni na obecność w naszych ciałach pasożytów i szkodliwych grzybów czy bakterii, które potrafią czynić spustoszenie w organizmie, pozostając przez długi czas niewykryte.

Ponieważ toksyny latami odkładają się w naszych organach (przede wszystkim wątrobie, ale również w płucach czy jelitach), nie pozostają bez wpływu na zdrowie i ogólne samopoczucie. Dlatego warto jest co jakiś czas stosować kuracje oczyszczające. Szczególnie zaleca się metody naturalne, takie jak dieta bazująca na odpowiednio skomponowanych mieszankach soków czy ziół. Popularność zyskały też głodówki, jednak nie są one polecane każdemu z nas, gdyż niektóre osoby mogą źle je znosić i ulegać nadmiernemu osłabieniu. W aptekach dostępne są również specjalne preparaty – dla tych, którzy nie mają zbyt wiele czasu i wolą sięgnąć po gotowe specyfiki.

Pozbycie się szkodliwych substancji pomaga nie tylko zachować zdrowie i urodę, ale również wspomaga odchudzanie, gdyż przyspiesza naszą przemianę materii.