Ochudzanie

Jedną z najskuteczniejszych metod walki ze zbędnymi kilogramami są ćwiczenia aerobowe. Tego rodzaju wysiłek polega na dłuższym, lecz niezbyt intensywnym treningu, takim jak bieganie, pływanie czy jazda na rowerze. Przy tego rodzaju ćwiczeniach organizm wykorzystuje najpierw zapasy substancji zwanej glikogenem, a po upływie 20-30 minut spalana jest tkanka tłuszczowa. Oczywistym jest zatem fakt, że im dłużej będziemy ćwiczyć, tym więcej spalimy, dlatego warto tak rozkładać siły, by nie przerywać treningu po upływie pół godziny.

Warto wprowadzić również tak zwane interwały czyli podzielić trening na krótsze okresy (np. po kilka minut w zależności od naszych możliwości) intensywnego i niezbyt intensywnego wysiłku, które będą się przeplatać. Efektem takich ćwiczeń jest znacznie większa efektywność spalania tkanki tłuszczowej po treningu, gdyż interwały to doskonały sposób na przyspieszenie metabolizmu również w czasie spoczynku.

Warto również pracować nad rozwojem mięśni, ponieważ ich widoczność dodatnio wpływa na wygląd naszego ciała, nawet jeśli pozostało jeszcze kilka kilogramów do zrzucenia. Szczególnie wyraźne jest to w przypadku mięśni brzucha, ramion czy ud i pośladków.